Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Czwarty Charytatywny Bal Oficerski Policji

Czwarty Charytatywny Bal Oficerski Policji

Czwarty Charytatywny Bal Oficerski Policji, pod patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser-Dudy i honorowym przewodnictwem małżonki Komendanta Głównego Policji Pani Małgorzaty Szymczyk, z udziałem szczególnych gości honorowych odbył się 28 stycznia 2017 roku w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Istotą przedsięwzięcia było wsparcie działalności Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

 

Czwarty Charytatywny Bal Oficerski Policji

 

Jak przypomniał to w swym przemówieniu nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, pierwszy policyjny bal odbył się 5 lutego 1929 roku w salach Filharmonii Warszawskiej. Honory gospodarza pełnił ówczesny Komendant Główny Policji Państwowej płk Janusz Jagrym-Maleszewski wraz z żoną, która była głównym organizatorem przyjęcia.

Pani komendantowa (w okresie przedwojennym żony, które zajmowały się domem, nazywano od stanowiska męża) dbała o dobrą atmosferę osób przybyłych na bal. W uroczystym balu udział brali przedstawiciele władz Polski, miasta Warszawy oraz wojska.

Czwarty Charytatywny Bal Oficerski Policji

Oficerowie Policji Państwowej całą zbiórkę pieniędzy przeznaczyli dla ubogich rodzin policyjnych, nad którymi pieczę miały żony policjantów. Szczytny cel, jakim kierowali się ówcześni organizatorzy balów, był również pretekstem do integracji środowiska policyjnych oficerów oraz ich rodzin.

28 stycznia 2017 roku, punktualnie o godzinie 20.00 licznie zebrani w Auli Kryształowej goście usłyszeli sygnał powitalny ogłaszający przybycie gospodarza IV Charytatywnego Balu Oficerskiego Policji -  Komendanta Głównego Policji nadinsp. dra Jarosława Szymczyka wraz z małżonką Panią Małgorzatą Szymczyk, Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Balu.

Następnie zgromadzeni wysłuchali listu Pani Beaty Szydło – Prezes Rady Ministrów, który został uroczyście odczytany przez Pana Pawła Szrota – sekretarza stanu, Zastępcę Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wśród honorowych gości znaleźli się m.in. Pan Jurgen Stock Sekretarz Generalny Interpolu i  Komendant Główny Straży Granicznej płk SG Marek Łapiński.

Czwarty Charytatywny Bal Oficerski Policji

Bal rozpoczął się Polonezem w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. W nawiązaniu do tradycji Policji Państwowej kiedy Komendant Główny Policji rozpoczynał bal charytatywny tańcząc w pierwszej parze, podobnie nadinsp. Jarosław Szymczyk z małżonką również poprowadzili tancerzy: zastępców komendanta głównego, komendantów wojewódzkich, stołecznego, komendantów szkół, dyrektorów biur Komendy Głównej Policji wraz z małżonkami, osobami towarzyszącymi oraz artystami Ludowego Zespołu Artystycznego PROMNI.

Dla zaproszonych gości przygotowano liczne występy znakomitych artystów takich jak Alicja Węgorzewska, Tomasz Barański i Waleria Żurawlewa, Andrzej Rybiński, Kacper Rybiński, oraz zespołu Blue Cafe. Wystąpiła również Pani Katarzyna Buda – podopieczna Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Goście balu tańczyli przy dźwiękach walców i standardów muzyki rozrywkowej, które w niezrównany sposób, świadczący o doskonałym przygotowaniu, grali muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Policji pod dyrekcją insp. Janusza Trzepizura.

W trakcie Balu Przewodniczący Rady FPWiSPP - nadinsp. Władysław Padło wraz z Prezes Fundacji - Ireną Zając zaprezentowali działalność, osiągnięcia oraz potrzeby fundacji, po której rozpoczęła się zbiórka na rzecz podopiecznych. Prowadzącymi zbiórkę byli nadinsp. Władysław Padło oraz Jakub Wesołowski - aktor filmowy, prezenter telewizyjny i dziennikarz. W nawiązaniu do tradycji sięgającej Drugiej Rzeczypospolitej Czwarty Bal Oficerski Policji miał charakter stricte charytatywny, z przeznaczeniem całego dochodu na realizację statutowych celów Fundacji.

Wśród przedmiotów na zbiórkę znalazły się dary przekazane przez parę prezydencką Panią Agatę Kornhauser-Dudę i Pana Andrzeja Dudę, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego, Marszałka Sejmu, Marszałka Senatu, Szefa BBN, Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, oraz Komendanta Głównego Policji.

Podczas zbiórki zebrano rekordową kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Fundację powołał Komendant Główny Policji w 1997 roku. Jej celem jest pomoc materialna wdowom i dzieciom osieroconym przez policjantów, którzy zginęli w czasie pełnienia służby.

Środki, które Fundacja przeznacza na pomoc wdowom i sierotom, pochodzą ze zbiórek pieniężnych, darowizn oraz odpisów z podatku dochodowego. Na rzecz rodzin w trudnych warunkach materialnych Fundacja przeznacza zapomogi materialne i finansowe, funduje stypendia i inną pomoc związaną z kształceniem i nauką, dofinansowuje koszty leczenia i rehabilitacji wdów i sierot.

Ponadto organizuje i dofinansowuje pobyt dzieci i młodzieży na koloniach i obozach. Wyjazdy te pełnią podwójną rolę: dzieci i wdowy nie tylko wypoczywają, ale mają też kontakt z innymi osobami w podobnej sytuacji, dzięki czemu wiedzą, że nie są same. Kolonie i obozy pełnią więc także rolę terapeutyczną. W tej chwili Fundacja ma pod opieką ponad 230 rodzin.

(KGP/ar)

Informacja za: policja.pl

 

fot. Andrzej Mitura


Komentarze

Podobne informacje

The Color Run by Skittles pokoloruje Warszawę!

The Color Run by Skittles pokoloruje Warszawę!

2017-05-23 07:17:43

„Najszczęśliwsze 5 kilometrów na świecie” wraca do Warszawy. 25 czerwca stolicę opanuje rzesza pokrytych kolorowymi barwnikami biegaczy, tłumy młodych ludzi i rozbiegane rodziny – to wszystko w ramach The Color Run by Skittles. Stolica będzie trzecim punktem na tegorocznej trasie wydarzenia.


Na początku czerwca Margaret wydaje swoją kolejną płytę. Singiel „What you do” będzie również promowany za granicą

Na początku czerwca Margaret wydaje swoją kolejną płytę. Singiel „What you do” będzie również promowany za granicą

2017-05-20 17:43:56

Nowa płyta Margaret to jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów na polskim rynku. „Monkey Business” ukaże się 2 czerwca, a dzień wcześniej dostępna będzie specjalna edycja krążka z utworami w języku polskim. 


Łódź: Juwenalia 2017 – na początek parada

Łódź: Juwenalia 2017 – na początek parada

2017-05-16 07:52:51

Barwny korowód młodzieży akademickiej Łodzi, inaugurujący tegoroczne juwenalia, przeszedł ulicą Piotrkowską. Bawiącym się studentom towarzyszyli rektorzy.


[VIDEO] Karolina Gorczyca: chciałabym drastycznie zmienić wygląd na potrzeby roliVIDEO]

[VIDEO] Karolina Gorczyca: chciałabym drastycznie zmienić wygląd na potrzeby roliVIDEO]

2017-05-15 12:49:32

Aktorka lubi zmieniać wygląd na potrzeby roli. Do tej pory producenci prosili ją jednak najwyżej o nieznaczną zmianę wagi lub delikatne skrócenie włosów. Gwiazda marzy natomiast o bardziej spektakularnej metamorfozie.


[VIDEO] Cleo: My Słowianie w greckiej telewizji bardzo poprawiło mi humor. Świetnie to wyszło

[VIDEO] Cleo: My Słowianie w greckiej telewizji bardzo poprawiło mi humor. Świetnie to wyszło

2017-05-14 20:08:54

Wokalistka jest zachwycona wykonaniem kawałka „My Słowianie” przez greckiego artystę. Chwali wokalne zdolności greckiego artysty, docenia też stopień opanowania języka polskiego. Gwiazda czuje się doceniona jako artystka i liczy, że dzięki temu w przyszłości zagra swój pierwszy koncert w Grecji.


Juwenalia 2017. Studenci przejdą Piotrkowską.

Juwenalia 2017. Studenci przejdą Piotrkowską.

2017-05-09 07:49:35

Znowu nadchodzi ten czas w roku, kiedy władzę nad Łodzią przejmują studenci! Ich panowanie zaczyna się już 11 maja i to w wielkim stylu – jak co roku bowiem bywalcy wszystkich łódzkich uczelni zbiorą się razem i ramię w ramię przemaszerują ulicą Piotrkowską, by po raz kolejny udowodnić, że jeśli chodzi o dobrą zabawę to nie mają sobie równych!


Łódź: Nowe centrum rekreacyjne

Łódź: Nowe centrum rekreacyjne

2017-05-01 12:27:12

Największy w Łodzi plac do street workoutu i supernowoczesny plac zabaw - to pierwszy etap powstającego nowego centrum rekreacyjnego w parku na Zdrowiu, z którego łodzianie będą mogli korzystać już podczas majówki.


[VIDEO] Aleksandra Szwed poprowadzi szkolenia dla biznesmenów połączone ze spektaklem teatralnym

[VIDEO] Aleksandra Szwed poprowadzi szkolenia dla biznesmenów połączone ze spektaklem teatralnym

2017-04-26 10:10:34

Już w czerwcu ruszy nowatorski projekt aktorki. Wraz z Markiem Siudymem gwiazda zagra w komediodramacie kryminalnym, w którym wcieli się w postać psycholożki policyjnej. Spektakl będzie częścią szkoleń z komunikacji interpersonalnej skierowanych dla biznesmenów. Towarzyszące mu warsztaty poprowadzi m.in. Aleksandra Szwed i Marcin Przytulski.


[VIDEO] Doda: bardziej liczy się dla mnie zdanie Slasha niż osoby, która pluje na ekran jadem i nienawiścią

[VIDEO] Doda: bardziej liczy się dla mnie zdanie Slasha niż osoby, która pluje na ekran jadem i nienawiścią

2017-04-19 12:50:38

Wokalistka jest podekscytowana czerwcowym koncertem, podczas którego dzielić będzie scenę z grupą Guns N' Roses. Nie przejmuje się internetowym hejtem, bardziej liczy się dla niej bowiem opinia legendarnych muzyków, którzy zaprosili ją do wspólnego występu. Podkreśla, że to ona będzie pić piwo z Axlem Rose i Slashem, hejterom pozostanie natomiast tylko pisanie komentarzy w internecie.


Zakopane: Związek Podhalan zaprasza na Posiady Góralskie

Zakopane: Związek Podhalan zaprasza na Posiady Góralskie

2017-04-12 18:05:19

Związek Podhalan, oddział Zakopane, serdecznie zaprasza na Posiady Góralskie, które odbędą się 18 kwietnia, we wtorek o godz.19:00.