Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Laury dla: Trzech muszkieterów

Laury dla: Trzech muszkieterów

Prawie 150 autorów nadesłało zdjęcia na 16. edycję konkursu „Leśne Fotografie". Zwyciężyła praca Zbigniewa Kożuchowskiego z Kolbuszowej przedstawiająca młode lisy przed norą.

 

Jury, które obradowało 24 stycznia, najlepsze fotografie wybierało spośród 389 nadesłanych na konkurs. Drugą nagrodę zdobył Jakub Rutana z Czermnej za zdjęcie „Leśny duch". Nagrodę III zdobył Bartłomiej Mika ze Skierniewic, za zdjęcie „Jesień".

Wyróżnienia równorzędne otrzymali:

Anna Mroczek z Katowic za zdjęcie „Co będę w domu siedział..."
Joanna Palicka z Sulechowa, za zdjęcie „Jesień"
Wojciech Smółkowski z Wyszkowa, za zdjęcie „Na dnie lasu"
Marcin Bawiec z Jodłowej, za zdjęcie „Sceneria"
Marta Różycka-Ostręga z Łysej Góry, za zdjęcie „W skórzanej zbroi"
Tomasz Piórkowski ze Złotowa, za zdjęcie „Jesienny poranek"

Wyróżnienia specjalne:

Bogdan Chmielowski z Rymanowa, za zdjęcie „Sieci łowcy" – wyróżnienie od redakcji Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie”
Dominika Antkowska-Federkiewicz z Humnisk, za zdjęcie „W błękitach poranka" – wyróżnienie od Oddziału Telewizji Polskiej Rzeszów
Paweł Bocheński z Ruszowa, za zdjęcie „Braterska więź"–  wyróżnienie od Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Tomasz Szostak z Nowego Żmigrodu, za zdjęcie „Świąteczne drzewko" – wyróżnienie od Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Krośnie
Wojciech Domagała z Kielc, za zdjęcie „Klucz z Ponidzia" – wyróżnienie od Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział w Krośnie
Maciej Czado z Rymanowa-Zdroju, za zdjęcie „Król" – wyróżnienie od Stowarzyszenia Procarpathia

Jury pracowało w składzie: Jacek Szarek,  przewodniczący (TVP Rzeszów), Andrzej Józefczyk (Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie”), Wacław Turek (Fotoklub RCKP).

Konkurs fotograficzny „Leśne fotografie” jest organizowany  przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie przy współpracy z Tygodnikiem Regionalnym „Nowe Podkarpacie” i Telewizją Polską Oddział Rzeszów. Uroczystość wręczenia nagród i otwarcie wystawy planowane jest na 8 lutego (środa) o godz. 17.00 w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej.

Informacja za: lasy.gov.pl

 

fot.lasy.gov.pl


Komentarze

Podobne informacje

Polacy wierzą w mity dotyczące pszczół i twierdzące, że masowo wymierają. Tymczasem od dwóch dekad tych owadów stale przybywa

Polacy wierzą w mity dotyczące pszczół i twierdzące, że masowo wymierają. Tymczasem od dwóch dekad tych owadów stale przybywa

2017-05-20 18:03:00

71 proc. Polaków jest przekonanych, że pszczoły masowo wymierają i jest ich zbyt mało. Tymczasem od lat 90. stale przybywa rodzin pszczelich. Obecnie w naszym kraju żyje ponad 60 miliardów pszczół, co daje 1,5 mln rodzin pszczelich, w których mieszka obecnie około 60 mld owadów.


Pospolita, ale bardzo wartościowa roślina

Pospolita, ale bardzo wartościowa roślina

2017-05-15 08:36:04

Wprawdzie mniszek lekarski nie jest typową leśną rośliną, to trudno wyobrazić sobie wiosenny krajobraz bez tych dużych, żółtych kwiatów, które już wkrótce zamieniają się w dmuchawce.


Nie przygarniaj młodych zwierząt!

Nie przygarniaj młodych zwierząt!

2017-04-26 12:43:40

Wiosna to czas, kiedy w lesie pojawiają się młode zwierzęta. Niestety, często są zabierane przez ludzi ze swojego naturalnego środowiska. Bogumiła Grabowska w tekście „Nie zabieraj mnie” wyjaśnia, dlaczego nie wolno ich przygarniać.


[VIDEO] Jak rezolutny szpak wabi partnerkę na trawkę!

[VIDEO] Jak rezolutny szpak wabi partnerkę na trawkę!

2017-04-19 22:46:22

Szpaki to przepiękne ptaki. Zawsze eleganckie w błyszczących czarnych wdziankach, przyozdobionych perełkami. Ich żółte, długie dzioby są szpaczą wizytówką. Mało kto ma możliwość zobaczenia, jak się zachowują, kiedy są same. A jest na co popatrzeć.


[VIDEO] Katowice walczą ze smogiem!

[VIDEO] Katowice walczą ze smogiem!

2017-04-10 08:56:10

Sejmik Województwa Śląskiego jednogłośnie przyjął uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw


Wiosna to czas na porządki w organizmie!

Wiosna to czas na porządki w organizmie!

2017-04-06 12:55:00

Na wiosnę robimy porządki w mieszkaniach, ale to też dobry moment aby zrobić porządek w swoim ciele – zatroszczyć się o przesuszoną skórę i włosy.


Województwo Podkarpackie: Własny prąd napędza ujęcie wody w Sieniawie

Województwo Podkarpackie: Własny prąd napędza ujęcie wody w Sieniawie

2017-04-06 11:22:18

W Zakładzie Uzdatniania wody w Sieniawie, w województwie podkarpackim, działa mała elektrownia wodna.  Została ona oddana do użytku po pracach modernizacyjnych w styczniu 2015 roku. Inwestycja zlokalizowana jest w korpusie zapory wodnej przy  Zakładzie Uzdatniania Wody w Sieniawie. MEW Sieniawa  wykorzystuje energię potencjalną spiętrzonej wody  do produkcji energii elektrycznej.


Sprzątnęli po huraganie, zaczynają sadzić las

Sprzątnęli po huraganie, zaczynają sadzić las

2017-03-29 14:04:21

Przez dziewięć miesięcy leśnicy z Nadleśnictwa Kozienice (RDLP w Radomiu) usuwali połamane przez ubiegłoroczny huragan drzewa. W końcu na zniszczonym terenie zaczynają sadzić drzewa.


Śnieżyca rozkwitła na dobre

Śnieżyca rozkwitła na dobre

2017-03-23 23:11:50

Chwilowe ochłodzenie wydłużyło okres kwitnienia śnieżycy wiosennej. Warto się spieszyć, gdyż kwitnie ona wyłącznie przez trzy tygodnie w roku. Na terenie poznańskiej dyrekcji LP można ją podziwiać w Rezerwacie Śnieżycowy Jar.


[VIDEO] Sadzonki już ruszają do lasu

[VIDEO] Sadzonki już ruszają do lasu

2017-03-20 08:51:54

Pierwsze, wiosenne promienie słońca dla leśniczego-szkółkarza są znakiem, że czas sadzić drzewa. Wiele osób sądzi, iż leśniczy, aby wyhodować np. dąb, chodzi po lesie sadząc żołędzie, to rzeczywistość wygląda inaczej.