Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Laury dla: Trzech muszkieterów

Laury dla: Trzech muszkieterów

Prawie 150 autorów nadesłało zdjęcia na 16. edycję konkursu „Leśne Fotografie". Zwyciężyła praca Zbigniewa Kożuchowskiego z Kolbuszowej przedstawiająca młode lisy przed norą.

 

Jury, które obradowało 24 stycznia, najlepsze fotografie wybierało spośród 389 nadesłanych na konkurs. Drugą nagrodę zdobył Jakub Rutana z Czermnej za zdjęcie „Leśny duch". Nagrodę III zdobył Bartłomiej Mika ze Skierniewic, za zdjęcie „Jesień".

Wyróżnienia równorzędne otrzymali:

Anna Mroczek z Katowic za zdjęcie „Co będę w domu siedział..."
Joanna Palicka z Sulechowa, za zdjęcie „Jesień"
Wojciech Smółkowski z Wyszkowa, za zdjęcie „Na dnie lasu"
Marcin Bawiec z Jodłowej, za zdjęcie „Sceneria"
Marta Różycka-Ostręga z Łysej Góry, za zdjęcie „W skórzanej zbroi"
Tomasz Piórkowski ze Złotowa, za zdjęcie „Jesienny poranek"

Wyróżnienia specjalne:

Bogdan Chmielowski z Rymanowa, za zdjęcie „Sieci łowcy" – wyróżnienie od redakcji Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie”
Dominika Antkowska-Federkiewicz z Humnisk, za zdjęcie „W błękitach poranka" – wyróżnienie od Oddziału Telewizji Polskiej Rzeszów
Paweł Bocheński z Ruszowa, za zdjęcie „Braterska więź"–  wyróżnienie od Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Tomasz Szostak z Nowego Żmigrodu, za zdjęcie „Świąteczne drzewko" – wyróżnienie od Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Krośnie
Wojciech Domagała z Kielc, za zdjęcie „Klucz z Ponidzia" – wyróżnienie od Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział w Krośnie
Maciej Czado z Rymanowa-Zdroju, za zdjęcie „Król" – wyróżnienie od Stowarzyszenia Procarpathia

Jury pracowało w składzie: Jacek Szarek,  przewodniczący (TVP Rzeszów), Andrzej Józefczyk (Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie”), Wacław Turek (Fotoklub RCKP).

Konkurs fotograficzny „Leśne fotografie” jest organizowany  przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie przy współpracy z Tygodnikiem Regionalnym „Nowe Podkarpacie” i Telewizją Polską Oddział Rzeszów. Uroczystość wręczenia nagród i otwarcie wystawy planowane jest na 8 lutego (środa) o godz. 17.00 w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej.

Informacja za: lasy.gov.pl

 

fot.lasy.gov.pl


Komentarze

Podobne informacje

Śnieżyca rozkwitła na dobre

Śnieżyca rozkwitła na dobre

2017-03-23 23:11:50

Chwilowe ochłodzenie wydłużyło okres kwitnienia śnieżycy wiosennej. Warto się spieszyć, gdyż kwitnie ona wyłącznie przez trzy tygodnie w roku. Na terenie poznańskiej dyrekcji LP można ją podziwiać w Rezerwacie Śnieżycowy Jar.


[VIDEO] Sadzonki już ruszają do lasu

[VIDEO] Sadzonki już ruszają do lasu

2017-03-20 08:51:54

Pierwsze, wiosenne promienie słońca dla leśniczego-szkółkarza są znakiem, że czas sadzić drzewa. Wiele osób sądzi, iż leśniczy, aby wyhodować np. dąb, chodzi po lesie sadząc żołędzie, to rzeczywistość wygląda inaczej.


Wawer: Wiosenna wymiana nasion w Wawerskim Centrum Kultury

Wawer: Wiosenna wymiana nasion w Wawerskim Centrum Kultury

2017-03-08 12:19:51

Wawerskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich ogrodników z Wawra i całej Warszawy na wiosenną wymianę nasion. Ogrodniczą wiosnę zaczynamy od wysiewów i koniecznie potrzebujemy do tego celu nasion. Możemy je kupić w sklepie albo zebrać we własnym ogrodzie.


Wieści z ptasiego świata

Wieści z ptasiego świata

2017-03-02 15:02:59

Nadszedł czas powrotów ptaków z zimowisk, wkrótce zacznie się okres godowy, wysiadywanie jaj i bardzo pracowity okres wychowywania piskląt.


[VIDEO]: Ekologiczne ciepło dla Poznania

[VIDEO]: Ekologiczne ciepło dla Poznania

2017-02-09 12:43:02

Pierwszy w Europie odzysk ciepła z procesów przemysłowych na potrzeby ogrzewania miejskiego Ekologiczne ciepło dla ponad 30 budynków na Wildzie i Dębcu, w tym dla szpitala HCP Zmniejszenie lokalnej emisji dwutlenku węgla o ponad 1000 ton rocznie


Usuwanie drzew i krzewów po nowemu

Usuwanie drzew i krzewów po nowemu

2017-02-08 10:07:39

Od początku bieżącego roku weszła w życie ustawa z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz. U. 2016, poz. 2249). Wprowadza ona między innymi ważne zmiany w systemie przepisów dotyczących usuwania drzew i krzewów, obowiązku uzyskania zezwolenia na ich usunięcie, opłat za usunięcie i kar za usunięcie niezgodne z przepisami.


Wielkie liczenie ptaków

Wielkie liczenie ptaków

2017-02-02 12:22:08

W ostatni weekend w większości nadleśnictw na terenie Polski odbyło się Zimowe Ptakoliczenie. Jednym z nadleśnictw, które brało udział w akcji było Nadleśnictwo Olsztynek (RDLP w Olsztynie).


Sosna (nie)zwykła

Sosna (nie)zwykła

2017-01-18 19:20:13

Cykl o niezwykłych sosnach, to kilkuminutowe filmiki zamieszczane przez Pawła Mrowińskiego na kanale YouTube. Do   tej pory powstało już dziesięć odcinków serii, a bohaterkami poszczególnych filmów były m.in.: sosna himalajska, sosna syberyjska, sosna jednoigielna czy sosna Coultera.


Warszawa walczy z zanieczyszczeniami powietrza

Warszawa walczy z zanieczyszczeniami powietrza

2017-01-10 07:38:59

Działania poprawiające jakość powietrza prowadzone są w trzech obszarach: transport, zieleń i energia. Ich finansowanie jest zapewnione dzięki zarządzeniu Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy o programie inwestycyjnym do planu gospodarki niskoemisyjnej. Budżet programu to 16 mld złotych.


[VIDEO] Strzelce Krajeńskie: Kłusownik-recydywista zatrzymany!

[VIDEO] Strzelce Krajeńskie: Kłusownik-recydywista zatrzymany!

2017-01-05 10:31:55

Straż Leśna z Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie (RDLP w Szczecinie) wytoczyła „nowoczesne” działa przeciwko kłusownikom.