Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Szukasz atrakcji turystycznej? Wybierz Pekin i okolice


Szukasz atrakcji turystycznej? Wybierz Pekin i okolice

Żyjący dzień i noc Pekin oferuje znakomite jedzenie, interesującą kulturę oraz wyjątkową architekturę. Mieszanka tradycji Dalekiego Wschodu połączonej z nowoczesnością światowej metropolii przyciąga każdego roku miliony turystów.

 

Szukasz atrakcji turystycznej? Wybierz Pekin i okolice

Zalety programu:

• Zwiedzanie największego na świecie Placu Niebiańskiego Pokoju oraz Zakazanego Miasta

• Trekking po słynnym Murze Chińskim
• Udział w spektaklu „Kung Fu Show”

Szukasz atrakcji turystycznej? Wybierz Pekin i okolice

• Zwiedzanie Świątyni Nieba – największego obiektu sakralnego cesarskich Chin
• Kolacje w klimatycznych, lokalnych restauracjach
• Przelot „Dreamlinerem” PLL LOT


Plan podróży:

 

Szukasz atrakcji turystycznej? Wybierz Pekin i okolice

Dzień 1 (czwartek)

Wylot z Warszawy o godz. 16:30 samolotem typu Dreamliner linii PLL LOT. Przelot do Pekinu.


Dzień 2 (piątek)
Przylot do Pekinu o godz. 06:45. Po odprawie – spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd do Świątyni Nieba – największego obiektu sakralnego cesarskich Chin. W parku otaczającym terem Świątyni Nieba codziennie rano mieszkańcy miasta oddają się swoim ulubionym zajęciom, między innymi ćwiczą Tai Chi (bez problemu można do nich dołączyć). 

W Świątyni najważniejszym obiektem jest Pawilon Modłów o Pomyślne Plony - unikatowa drewniana budowla, w sposób niespotykany w chińskiej architekturze wpisana w kształt koła. Niezwykły jest też marmurowy, ogromny ołtarz. To właśnie na nim od XV wieku cesarze chińscy modlili się o kolejne, pomyślne lata. Spacer zabytkowymi uliczkami Qianmen i Liulichang a następnie przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas na odpoczynek. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

 

Dzień 3 (sobota)
Śniadanie. Plac Tiananmen  (Plac Niebiańskiego Spokoju), który wyznacza polityczne i społeczne centrum miasta. Ten największy na świecie plac miejski otoczony jest monumentalnymi gmachami Parlamentu, Mauzoleum Przewodniczącego Mao i Muzeum Historii.

Przejazd do Zakazanego Miasta czyli Cesarskiego Zimowego Pałacu. Ten największy architektoniczny, drewniany kompleks na świecie, pełniący przez prawie 5 wieków rolę rezydencji kolejnych władców z dwóch ostatnich dynastii cesarskich Ming i Qing. To stąd 24 kolejnych cesarzy rządziło państwem, to tu toczyło się życie cesarskiego dworu, pełnego intryg snutych przez służących cesarzom eunuchów, to za tymi murami liczne konkubiny zabiegały przez wieki o cesarskie względy.

Spacer po Parku Jingshan – ze szczytu znajdującego się tam „Węglowego Wzgórza” rozciąga się wspaniały widok na okolicę i dachy Zakazanego Miasta. Park Beihai  (park Morza Północnego) – wizyta w jednym z parków miejskich z pięknym jeziorem, Białą Pagodą  i Ekranem Dziewięciu Smoków. Kolacja w lokalnej restauracji.Nocleg.


Dzień 4 (niedziela)
Śniadanie. Wizyta w ZOO (pawilon Pandy Wielkiej): spotkanie z pandą - narodowym skarbem Chin. Świat Pereł – demonstracja zasad hodowli pereł słodkowodnych i możliwość dokonania zakupów (biżuteria, kosmetyki).  Przejazd do największego cesarskiego ogrodu, jakim jest Letni Pałac.

Otoczenie zieleni, klasyczne pawilony wkomponowane w krajobraz, ogromne jezioro Kunming, zajmujące ponad 2/3 powierzchni całego założenia, spacer wzdłuż Długiej Galerii, która jest prawdziwą galerią sztuki na świeżym powietrzu – wszystko to pozwoli na chwilę wytchnienia i rozkoszowanie się pięknem otaczającej scenerii. 

Spacer po jednej z głównych ulic handlowych stolicy – Wangfujing. Kolacja w stylu syczuańskim w lokalnej restauracji. Wspólny spacer na nocny targ żywości – gdzie zobaczyć można przeróżne specjały, które w naszej stronie świata niekoniecznie uznawane są za jadalne. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 5 (poniedziałek)
Śniadanie. Grobowce cesarzy z dynastii Ming - wizyta na terenie jednego z 13 grobowców, należących do władców tej dynastii.

Wielki Mur: największa na świecie fortyfikacja, wzniesiona ręką człowieka, To monumentalne przedsięwzięcie zapoczątkowane zostało w III w. p.n.e. przez pierwszego cesarza Chin Qin Shihuang’a i kontynuowane przez niemal wszystkie dynastie w historii cesarskich Chin.

Trekking po Wielkim Murze w miejscu, pochodzącym z okresu dynastii Ming (sekcja Badaling).– a następnie powrót do miasta. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 6 (wtorek)
Śniadanie. Świątynia Harmonii i Pokoju – czynne centrum życia religijnego wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu), jedna z najpiękniejszych świątyń w mieście. Atmosfera tego miejsca urzeka każdego – wśród wszechobecnego dymu palących się kadzideł unosi się duch Tybetu… Świątynia Konfucjusza – świątynia poświęcona  filozofowi, który tysiące lat temu stworzył podstawy moralności chińskiej.

Przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach miasta (teren tzw. Hutongów). Wizyta w lokalnej herbaciarni. Rzut oka na nowoczesny Pekin:  niezwykła konstrkcja gmachu telewizji CCTV oraz  nowoczesny kompleks handlowy Sanlutin. Po kolacji – czas wolny na zakupy na tradycyjnym chińskim bazarze. Uroczysta kolacja – słynna Kaczka po Pekińsku w menu. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 7 (środa)
Śniadanie. Dzień wolny na własną aktywność. Lunch i kolacja – we własnym zakresie.
Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (płatnej ok.63 USD/os.): Wyjazd w kierunku malowniczych Pachnących Wzgórz, na zboczach których znajduje się Świątynia Lazurowych Obłoków, Głównymi atrakcjami tego rozległego kompleksu są Pawilon 500 Arhatów oraz monumentalna Pagoda Diamentowego Tronu. Powrót do Pekinu. Wizyta w taoistycznej Świątyni Białego Obłoku. Przyjazd do hotelu. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg.
  

Dzień 8 (czwartek)
Śniadanie. Dzień wolny na własną aktywność. Lunch i kolacja – we własnym zakresie. Możliwość skorzystania z z wycieczki fakultatywnej (płatnej ok.109 USD/os.): wyjazd poza miasto do malowniczego wąwozu Longqing, utworzonego przez zakole rzeki Yanqing. Rejs po rzece – to najlepsza możliwość podziwiania niezwykłej scenerii, przypominającej nieco przełomy rzeki Jangcy. Powrót do hotelu. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

  

Dzień 9 (piątek)
Wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko, wylot do Polski samolotem rejsowym PLL LOT o godzinie 08:45.
Cena obejmuje:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie Warszawa – Pekin - Warszawa
- Prywatny transfer z/do lotniska w Pekinie do/z hotelu
- 7 noclegów w hotelu Yongan 3* (lub podobnym) w Pekinie w pokoju 2-osobowym
- Wyżywienie: 7 śniadań w hotelu w formie bufetu i 5 kolacji  w lokalnych restauracjach (poza 7 i 8 dniem)
- Zwiedzanie miasta wraz z przewodnikiem lokalnym mówiącym w języku angielskim
- Zwiedzanie wg programu wraz z kosztami biletów wstępu
- Bilety wstępu na spektakl „Kung Fu Show”
- Prywatny transport podczas zwiedzania
- Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu
Cena nie zawiera:

Wycieczek, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych.

 

Zwyczajowych napiwków dla obsługi (ok.75 $/os.)
Ważne informacje: serwis na miejscu - obsługa angielskojęzyczna.
Cena przelotu w taryfie Economy Class ( przelot w Premium Class lub Business Class za dod. opłatą)
Możliwość zakwaterowania w hotelu 4* lub 5* za dodatkową  opłatą.


Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Informacja za: lottravel.com

 

fot. lottravel.com


Komentarze

Podobne informacje

Mołdawia jedyny kraj  w kształcie grona winnego zaprasza na winne impresje na urlopie!

Mołdawia jedyny kraj w kształcie grona winnego zaprasza na winne impresje na urlopie!

2017-07-07 16:14:18

Mołdawia/ Moldova – niewielkie państwo, słynące z wyrobu win stołowych, posiadających właściwości leczniczo-dietetyczne. To jedyny kraj na mapie świata, który swoim kształtem przypomina winne grono.


Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Reykjaviku.

Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Reykjaviku.

2017-06-07 12:45:10

Rejsy na Islandię będą realizowane przez linie Wizz Air dwa razy w tygodniu. To kolejna nowość w letniej siatce wrocławskiego lotniska.


Kras - piękne oblicze Słowenii

Kras - piękne oblicze Słowenii

2017-05-20 19:07:40

Zielona Słowenia ma do zaoferowania wiele walorów przyrodniczych i kulturalnych. Jest to jedyny kraj w Europie, który łączy Alpy z Morzem Śródziemnym, Kotlinę Panońską z regionem Kras.


Spełnij swój amerykański sen! Tylko teraz: Los Angeles, Las Vegas, San Francisco!

Spełnij swój amerykański sen! Tylko teraz: Los Angeles, Las Vegas, San Francisco!

2017-05-15 10:31:10

Los Angeles, Las Vegas i San Francisco. Wielki Kanion, Dolina Śmierci i Yosemite. Dwa tygodnie, cztery stany, liczne atrakcje i gwarantowane niezwykłe wspomnienia!


Port Lotniczy Wrocław: Rusza nowe połączenie na Islandię

Port Lotniczy Wrocław: Rusza nowe połączenie na Islandię

2017-05-04 21:30:03

Już 31 maja z Wrocławia wystartuje pierwszy samolot linii Wizz Air do Reykjaviku. To kolejna nowość w letniej siatce wrocławskiego lotniska. Bilety w sprzedaży*.


Airport Wrocław: Majówka last minute - Paryż, Londyn, Bolonia

Airport Wrocław: Majówka last minute - Paryż, Londyn, Bolonia

2017-04-21 10:33:51

Majówka 2017 sprzyjać będzie dłuższym wylotom. 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 w środę. Urlop 2 maja pozwoli świętować 5 dni, a dodatkowy – 4 i 5 maja – 9 dni. To świetny czas na aktywny turystyczny wypoczynek w najpiękniejszych miejscach Europy.


Z Warszawy do Toronto. Podróż snów. Na lotnisku czekać będzie auto a potem....Wszystko zależy od marzeń!

Z Warszawy do Toronto. Podróż snów. Na lotnisku czekać będzie auto a potem....Wszystko zależy od marzeń!

2017-04-19 17:17:26

Odwiedź wschodnią cześć Kanady. Lot do Toronto na pokładzie samolotu Boeing 787 Dreamliner to dopiero początek podróży. Na lotnisku w Toronto czekać będzie auto. Ciesz się swobodą i przemierzaj bezkresną Kanadę odwiedzając najbardziej znane miasta.


Hiszpania: Kulinarny weekend w Barcelonie

Hiszpania: Kulinarny weekend w Barcelonie

2017-04-10 23:24:19

Koniecznie trzeba skosztować niezliczonych rodzajów tapas ze szklaneczką wina, piwa lub cydru, a wszystko to okraszone zostanie opowieściami przewodnika o hiszpańskim winie, hiszpańskiej kuchni i kulturze.


Mołdawia - Od starożytności do współczesności

Mołdawia - Od starożytności do współczesności

2017-03-28 08:47:24

Mołdawia – niewielki kraj, położony pomiędzy Prutem a Dniestrem, charakteryzuje się piękną rzeźbą terenu. Mołdawia to kraj nizin i zalesionych wzgórz. Wyżynę Besarabską rozcinają fantastyczne kaniony a w skałach budowano twierdze i klasztory.


Kazachstan – kraina wędrowców. Skierujcie wzrok na Astanę!

Kazachstan – kraina wędrowców. Skierujcie wzrok na Astanę!

2017-03-22 12:12:59

Kazachstan – kraina wędrowców. Rozległe stepy, przepiękne góry i życzliwi ludzie. Tu wschód spotyka się z zachodem, a Islam miesza się z komunistyczną spuścizną.